en iyi balo resim özay

Balo Organizasyon Fikirleri

Müzikli danslı eğlenceler için balo organizasyon fikirleri çeşitli amaçlarla düzenlenir. Çok eski tarihlerden bu yana düzenlenen balo organizasyonları içinde resmi balolar, maskeli balo, kostümlü balo yer alır. Günümüzde ise en fazla düzenlenen balo organizasyonları mezuniyet baloları olarak dikkatleri çekerler. Hafızalardan silinmeyen balo organizasyonları düzenlenmesi ile mezuniyetler daha güzel kutlanabilir.

Mezuniyet baloları düzenlenerek okuldan mezun olmak için verilen büyük emekler taçlandırılır. Elbette düzenlenen balonun mükemmel olması için bu alanda deneyimli organizasyon firması ile çalışılması yararlı olur. Organizasyonun mükemmel olması için her detayın dikkatle düşünülmesi gerekir. Hayatınızın en güzel günlerinden birinde keyfinizin kaçmaması için organizasyonun eksiksiz planlanması gerekir.

balo organizasyon resim özay

Mükemmel Balo Organizasyonu İçin Fikirler

Mükemmel balo organizasyonu için fikirler konusunda araştırma yapmak organizasyonun eksiksiz olması açısından yararlıdır. Bunun yanında her sene düzenlenen balolar için farklı temaların neler olduğu konusunda bilgi sahibi olmanızı sağlar. Daha önce uygulanmış fikirleri ve düzenlenmiş organizasyonları incelemek ufkunuzun açılmasını sağlar. Düzenleyeceğiniz balo organizasyonunun nedenine uygun konseptler seçmeniz yararlı olacaktır. Günümüzde baloların daha çok mezuniyetler için düzenlendiğini göz önüne alarak bizler de bu yazımızda sunduğumuz fikirleri mezuniyet balosu üzerinde topluyoruz.

  • Konsept seçimi: Düzenleyeceğiniz organizasyonda öncelikle konsepti belirlemeniz gerekir. Konsepti içinde bulunduğunuz yılın anlamına ya da mezuniyetinize uygun olarak belirleyebilirsiniz.
  • Mekan seçimi: Mekan seçimini konseptinize ve organizasyonun düzenleneceği mevsime uygun olarak seçebilirsiniz.
  • Mezuniyetin konseptini yansıtan pasta seçin: Mezuniyet balolarının olmazsa olmazı pastadır. Bütün arkadaşların birlikte üfleyeceği pasta seçebilir ya da son trend olarak cupcake seçebilirsiniz. Pastada tarih ve konsept belirtmek gibi cupcakeler ile oluşturacağınız tarih de akıllarda kalıcı olacaktır.
  • Eğlenceli atıştırmalıklara yer verin: Mezuniyetin ruhunu yansıtacak ve gecenin unutulmaz olmasını sağlayacak atıştırmalıklar da katılan kişilere ikram edilebilir. Atıştırmalıkları mini diplomalar şeklinde tasarlayabilirsiniz. Bu hem çok eğlenceli hem de akılda kalıcı olması ile beğeni toplayacaktır.
  • Ömür boyu saklanacak minik hediyelikler: Özellikle mezuniyet için yapılan balo organizasyonlarında son trendler arasında minik hediyelikler verilmesi bulunuyor. Bütün okul hayatınız boyunca çalıştınız ve bunun ödülünü mezun olarak aldınız. Bunu mezuniyet balonuz gibi unutulmaz yapacak minik anahtarlıklar ya da benzeri hediyelikleri katılan kişilere verebilirsiniz.
balo masalar resim özay

En Çok Tercih Edilen Balo Organizasyonu Mekanları

Müzikli danslı eğlenceler olan baloların düzenlenebilecekleri farklı mekanlar bulunur. Bunun yanında mekan seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken nokta baloda kaç kişi olacağıdır. Organizasyona katılacak kişi sayısına uygun olarak mekan seçimini yapabilirsiniz. Kalabalık balolarda mekanın geniş ve havalandırmasının iyi olmasına dikkat edilmelidir.

Otellerin balo salonları, havuz başları, gemi, tekneler en çok tercih edilen balo organizasyonu mekanları olarak dikkat çeker. Bunun yanında ayrıca kulüpler, şık restoranlarda da balo yapılması mümkündür. Özay düğün salonu gibi kır düğünlerinin yapıldığı mekanlar da özellikle yaz mevsimlerinde tercih edilebilecek mekanlar arasında yer alır. Balonun yapılacağı mekan aynı zamanda konseptine de uygun olmalıdır. Mekan seçiminin yapılması ile birlikte bu katılacak kişilere belirtilmelidir. Böylece baloya katılacak kişiler kıyafet seçimlerini de uygun şekilde yapabilirler. Eğlenmeyi en fazla hak ettiğiniz bugünde mekanı doğru seçerek balonun tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

Balo Organizasyonu İçin Mekan Ne Zaman Tutulmalıdır?

Balo organizasyonu yapılmaya karar verildikten sonra karar verilmesi gereken bir diğer nokta ise mekan seçimi ve rezervasyonun yapılmasıdır. Yılın her döneminde çeşitli nedenlerle balo yapılır. Bunun yanında özellikle yaz mevsimlerinde balo yanında düğün, nişan ve sünnet organizasyonlarının da çok fazla düzenlendiğini unutmamalısınız. Bundan dolayı mekan tutulması işini son dakikaya bıraktığınız takdirde istediğiniz gibi bir mekan bulmakta zorlanabilirsiniz.

Balo organizasyonu için mekan ne zaman tutulmalıdır incelendiğinde ise birkaç ay önceden mekan seçiminin yapılmasının uygun olduğu görülür. Erkenden mekanı tutmanız halinde organizasyonun mükemmel olması için diğer detaylarla ilgilenmek için kendinize zaman ayırabilirsiniz. Ayrıca sizin gibi mezuniyet balosu düzenleyecek kişiler arasında en güzel ve doğru mekanı seçmenin keyfini de yaşayabilirsiniz.

balo daveti rezervasyon resim

Balo Organizasyonu Maliyetleri

Balo düzenlemek pek çok detayı olması nedeniyle oldukça yorucu olabilir. Aynı zamanda bu konuda yeterli bilginiz olmadığında ise çok yüksek maliyetler ile karşılaşabilirsiniz. Balo organizasyonunun keyfini doyasıya çıkarmanızı sağlayacak uygun maliyetler ile karşılaşmak için işi uzmanına bırakabilirsiniz.

Profesyonel organizasyon şirketi ile çalıştığınızda en uygun mekanın seçilmesi, organizasyonun eksiksiz yapılması konularında aklınızda soru işaretleri olmaz.  Doğru organizasyon firması seçimi yaptığınız takdirde maliyetlerin de minimuma düştüğünü görebilirsiniz. Düzenleyeceğiniz balo için ayırdığınız bütçeyi belirlediğinizde bütçenize en uygun organizasyonun yapıldığını görebilirsiniz.

Balo organizasyonu maliyetleri konusunu etkileyen farklı faktörler bulunur. Bunlar arasında mekanın maliyeti, organizasyonda yapılacak ikramlar, pasta ve hediyelikler gibi noktalar yer alıyor. Her bir detayı ayrıca düşünmeden ve ayrı bütçeler ayırmaya gerek olmadan balonuzu düzenleyebilirsiniz. Profesyonel bir ekip tarafından minimum maliyetle düzenlenen baloda istediğiniz gibi eğlenebilirsiniz. Ayrıca ayırdığınız bütçe ile unutulmaz bir balo düzenlemenin keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz.