ozay kır dugunu masalar yerleşimi

Kır Düğünü Organizasyon Fikirleri

Düğününü unutulmaz yapmak isteyen kişiler için yaratıcı fikirler arasında kır düğünü organizasyon fikirleri bulunuyor. Kır düğünlerine gösterilen ilgi ise sunduğu avantajlar ile artmaya devam ediyor. Masalsı bir ortamın oluşturulabileceği şahane organizasyonlarla göz dolduran kır düğünü yapmanız mümkün oluyor. Bilindiği gibi ülkemizde düğünler daha çok yaz mevsiminde yapılır. Havanın güzel olduğu bu aylarda yapılacak kır düğünleri doğa ile iç içe unutulmaz, muhteşem görsellikler oluşturulur.

Düğünün samimi ve rahat bir ortamda olması istendiğinde özay kır düğünü konsepti tercih edilir. Pek çok açıdan avantajlar sunan kır düğünleri sizin için olduğu gibi davetliler için de rahatlık sunar. Kalabalık ve özellikle çocuk sayısının fazla olduğu düğünler için uygundur. Kır düğünü gündüz de düğün yapılması imkanını sunar. Çiçeklerin, ağaçların arasında yapılan düğün unutulmaz manzaraların oluşmasını sağlar.

Kır Düğünü Organizasyonu Yapmanın Avantajları

Kır düğünü organizasyonu yapmanın avantajları çiftlerin kendilerini salon düğünlerine göre daha özgür hissedebilmelerini sağlar. Çiçeklerle süslü masalarda ve ortamda peri masallarını andıran bir düğünü yapma imkanı bulabilirsiniz. Konsept belirleme konusunda daha özgür hissedebilir ve hayallerinizdeki düğünü açık havada gönlünüzce yapabilirsiniz. Davetli sayısını istediğiniz gibi yüksek tutabileceğiniz kır düğünü yapmanın avantajları arasında şunlar yer alır:

  • Açık ve temiz havadan yararlanabilirsiniz: Düğünlerin daha fazla yapıldığı ilkbahar, yaz ve sonbahar aylarında hava güzel ve açık olur. Bu havanın tadını açık havada yapacağınız düğünle çıkarabilirsiniz. Klima çalıştırılmasına gerek olmaz ve aşırı terleyen kişilerin klimadan etkilenmeleri gibi sorunlar yaşanmaz.
  • Kalabalık düğünler rahatça yapılır: Düğüne istediğiniz kadar çok tanıdığınızı davet edebilirsiniz. Kalabalık ne kadar çok olursa olsun sıkışık bir görünüm oluşmaz.
  • Çocukların sürekli pistte olmasının önüne geçilir: Kır düğünlerinde çocuklar açık havada olmanın keyfini oyun oynayarak çıkarır. Böylece sürekli pistte çocukların olmasından kaynaklı büyüklerin rahat edememesi sorununun önüne geçilir.
  • Fotoğraf çekimleri düğünün yapıldığı yerde yapılabilir: Düğün fotoğrafı çekimleri için ayrı mekanlar aranmasına gerek kalmaz. Düğün için çiçeklerle süslenen mekanda fotoğraf çekimi de yapılabilir. Ayrıca düğün sırasında yapılan çekimler de film karelerini andıracak güzellikte olur.
  • Gelinlik ve damatlık seçimi daha özgür yapılır: Giyim stili daha spor olan kadınlar gelinliklerinin de daha rahat olmasını isteyebiliyorlar. Kır düğünlerinde gelinler istedikleri gibi daha rahat gelinlik tercihi yapabilir. Davetliler de aynı şekilde kıyafet seçimini daha rahat yapabilirler.
  • Davetlilerin sigara içme gibi ihtiyaçlarını yerlerinden kalkmalarına gerek olmadan karşılamaları mümkün olur: Kır düğünlerinin açık havası ile sigara içen davetlilere büyük kolaylık sunar. Yerlerinden kalkmalarına ve düğünün eğlencesinden uzaklaşmalarına gerek kalmaz.
özay kır düğün konsept

Kır Düğünü Hangi Aylarda Olur?

Kır düğünü hangi aylarda yapılır diye incelendiğinde Türkiye’de yaşayan kişilerin bu konuda çok şanslı oldukları görülür. Ilıman bir iklimi olan Türkiye’de ilkbahar mevsiminden itibaren havalar ısınmaya başlar. Böylece kır düğününün yapılması mümkün olur. Özellikle Özay Kır Düğünü Salonunda Mart, nisan aylarından başlayarak eylül ekim aylarına kadar geçen süre içinde düğünün yapılması mümkündür. Bunun yanında Türkiye’nin çok büyük bir ülke olmasından kaynaklı olarak akrabalar farklı şehirlerde yaşayabiliyorlar. Ayrıca okulların açık olduğu zamanlar uzakta olan akrabaların düğüne gelememe sorunu olmaması için çok fazla tercih edilmiyor.

Türkiye’de kır düğünleri genellikle okulların tatil edildiği haziran ayı ile okulların açıldığı ekim ayına kadar geçen sürede yoğun olarak yapılıyor. Kır düğünlerinin bu süreler arasında yoğun yapılması gözde mekanlarda yer bulma konusunda sıkıntılar yaşanmasına neden oluyor. Düğününüzü unutulmaz yapacak kır düğünü konsepti için uygun mekanı bulmanın ardından birkaç ay önceden tutmaya önem vermelisiniz. Böylece düğün sezonu başladığında mekan bulma konusunda sıkıntı yaşamazsınız.

ozay dugun kır salon

Kır Düğünü mü Salon Düğünü mü Kararı Nasıl Verilir?

Kır düğünü konseptinin yaygınlaşmasının yanında salon düğünleri de hala çok fazla tercih ediliyor. Düğün organizasyonu yapacak çiftlerin özay kır düğünü mü yoksa özay salon düğünükonusunda kararı vermede zorluk yaşadıkları görülür. Bu konuda kararı vermek için çiftlerin beklentilerini belirlemeleri gerekir. Düğünün nasıl bir konseptte olması isteniyorsa buna uygun olarak seçim yapılmalıdır. Düğün tarihi yaz mevsimine denk geliyorsa kır düğünü iyi bir tercih olabiliyor. Bunun yanında kış mevsiminde ya da ilkbaharın yağışlı geçtiği aylarda yapılacak düğünler için salon düğünleri tercih edilebilir.

Masalsı manzaraların oluşması istendiğinde kır düğünü öne çıkmayı başarıyor. Aynı zamanda salonlarda düğünler belirlenen kurallar gereği en geç 24.00’da bitmelidir. Oysa kır düğünlerinde süre daha fazla uzayabilir. Ayrıca havai fişek gösterilerinin de yapılması ile düğünün unutulmaz olması sağlanabilir.

ozay yemekli kır düğünü

Kır Düğünü Yapmak Ne Kadara Mal Olur?

Özay kır düğünü fiyatları çiftlerin en fazla merak ettikleri konular arasında yer alıyor. Günümüzde her çiftin hayalini kurduğu kır düğününü yapmasını sağlayacak mekanlar yer alıyor. Siz de ayıracağınız bütçe ile istediğiniz gibi kır düğünü yapabilirsiniz. Doğru planlama ile düğününüzün unutulmaz olmasını sağlayabilirsiniz.

Kır düğünü için bütçenizi ayırmanın sonrasında bütçenizi en iyi şekilde değerlendirmek için profesyonel hizmet alabilirsiniz. Düğün organizasyonu konusunda uzmanlığı ile dikkat çeken organizasyon şirketinden alacağınız hizmetle mükemmel bir düğün organizasyonu yapabilirsiniz. Organizasyon şirketi bütçenizi öğrenmenin ardından bunu en uygun şekilde değerlendirir ve hayallerinizin gerçek olmasını sağlar. Organizasyon şirketinden hizmet aldığınız takdirde detaylar ile uğraşmanıza gerek kalmaz. Mükemmel planlanmış kır düğününün kahramanları olabilirsiniz.