Salon Düğünü Organizasyon Fikirleri

Salon Düğünü Organizasyon Fikirleri

Unutulmayan özay salon düğünü organizasyon fikirleri çiftlerin en fazla araştırdıkları konular arasında yer alır. Türkiye’de düğünler için en fazla tercih edilen mekanlar arasında düğün salonları bulunur. Bu amaçla hizmet veren pek çok salon bulunuyor.

Hafızalara Kazınacak Salon Düğünü Organizasyon Fikirleri

Evliliğe adım atılan yolda düğün gelin ve damat için hayatlarının en önemli organizasyonudur. Bu organizasyonun mükemmel olması için de pek çok detaya dikkat edilmesi gerekir. Dikkatle planlanmış ve her bir detayı düşünülmüş organizasyon ile düğünün mükemmel olması mümkün olur. Çiftler de düğünlerini yapmak için bu salonlardan birini tutarak organizasyonu gerçekleştirebilirler.

Araştırmalar yaparak sizlere düğün organizasyonunuz için fikirler veriyoruz. Böylece siz de düğün planlamanızı yaparken vereceğimiz fikirlerden yararlanabilirsiniz. Düğününüzün unutulmaz olması için profesyonel organizasyon şirketinden hizmet alabilirsiniz. Böylece detaylarla uğraşmadan düğününüze hazırlanabilir ve keyfini çıkarabilirsiniz. Düğün için organizasyon şirketi ile çalışmak aynı zamanda çok çeşitli karışıklıkların önüne geçer. Her ne kadar düğün gelin ve damat için planlanıyor olsa da iki tarafın da ailelerinin karışması nedeniyle oldukça karmaşık ve çeşitli anlaşmazlıkların ortaya çıkmasına neden olur. Unutulmaz Özay salon düğünü organizasyonları için profesyonel hizmet almak karışıklıkları ortadan kaldırır.

Salon Düğünü Organizasyon Fikirleri

Mükemmel Salon Düğünü Organizasyonu Nasıl Yapılır?

Mükemmel salon düğünü organizasyonu çiftlerin ilk araştırdıkları konular arasında yer alıyor. Bu konuda bilinmesi gereken ilk nokta planlama yapılmasıdır. Planlama ile olası aksaklıklar önceden tahmin edilebilir ve gerekli önlemler alınır. Her detayın düşünüldüğü planın uygulamaya koyulması ile birlikte düğününüz unutulmaz olur. Sizin gibi davetlilerin de eğlenecekleri ve yıllar boyunca hatırlayacakları bir düğün yapabilirsiniz. Salon düğünü yapmak istediğinizde şu noktalara dikkat etmeniz halinde unutulmaz bir organizasyona imza atabilirsiniz:

  • Bütçenizi belirleyin: Düğün organizasyonu için ne kadar harcama yapabilirsiniz? Bütçenizi belirlerken ilerde olası fiyat artışlarını da göz önünde tutmayı ihmal etmemelisiniz.
  • Düğün tarihini belirleyin: Düğün tarihini siz, nişanlınız ve elbette gelecek davetliler için en uygun tarih olacak şekilde belirlemelisiniz. Böylece düğüne katılım maksimum düzeyde olur.
  • Mekanı belirleyerek tutun: Düğün salonu tercihinizi yapmanın ardından tutmayı ihmal etmeyin. Bu şekilde ilerleyen günlerde salon fiyatlarına gelecek artışlardan etkilenmezsiniz. Aynı zamanda özellikle düğün sezonlarında salon bulmak zor olabilir.
  • Davetiye seçimini yapın: Düğün davetiyesi seçimi çiftler için zor olabilir. Yüzlerce model arasından karar vermek ve bastırmak için kendinize yeterince zaman ayırın.
  • Fotoğraf çekimi için fotoğrafçı ile anlaşın: Düğün fotoğraflarıgelin ve damadın en fazla dikkat ettikleri konular arasında yer alır. Düğünün bitmesinin ardından geriye kalacak en güzel anılar için düğün fotoğrafları çekimi konusunda uzman fotoğrafçı ile anlaşmayı ihmal etmeyin.
  • Müzik seçimlerinizi yapın: Düğünde ilk dansınızı hangi müzik eşliğinde yapmak istiyorsanız buna karar verin. Ayrıca daha sonra çalınmasını istediğiniz müzikleri belirleyin. Orkestra ve sanatçı seçimini de yapabilirsiniz.
  • Yemek ve ikramlık seçimlerinizi belirleyin: Düğünün yemekli olması halinde menüyü önceden belirlemeli ve catering şirketi ile anlaşmalısınız. Yemekli olmayacak düğünlerde ise misafirlere çeşitli ikramlıklar sunulur. Siz de neler ikram etmek istediğinize karar verin
  • Düğün pastasını seçin: Düğünlerin olmazsa olmazı pastadır. Pastanızın nasıl olması gerektiğine karar verin.
ozay kapalı dugun  salonu organizasyon

Düğün Salonu Ne Zaman Tutulur?

Düğünler genellikle yaz mevsiminde yapılır ve bundan dolayı da yaz mevsiminde düğün salonlarında yer bulmak oldukça zor olabiliyor. Böyle sorunlarla karşılaşmamak için özay düğün salonu ne zaman tutulmalı sorusuna en az birkaç ay önceden şeklinde cevap verilebilir. Düğün salonunu erken tutmanız fiyat artışlarından etkilenmenizin önüne geçer. Aynı zamanda davetiye bastırmak ve diğer hazırlıkları yapmak için de size zaman kalmasını sağlar. Mekan seçimini önceden yapmak ve düğün salonunu tutmak yaşadığınız stresin bir miktar da olsa azalmasını sağlar.

Bazı salonlar, otellerin balo salonları, tarihi mekanlar düğünler için oldukça fazla tercih edilir. Çok fazla tercih edilen mekanlarda da düğün için yer bulma konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz. Özellikle cumartesi ve pazar yani hafta sonları büyük yoğunluk yaşanır. Siz de düğününüzü hafta sonuna denk getirmek istiyorsanız aylar önceden tutmayı ihmal etmemelisiniz. Aksi takdirde içinize sinmeyecek bir salonda düğününüzü yapmak zorunda kalabilirsiniz.

organizasyon yeri ozay dugun salonu

Salon Düğünü Maliyeti

Özay salon düğünü maliyeti diğer düğün konseptlerine göre daha uygun olabiliyor. Sadece bu amaçla hizmet veren salonlar çeşitli kampanyalar düzenleyebiliyorlar. Siz de bu kampanyalardan yararlanarak düğününüzü daha uygun maliyetli olarak yapabilirsiniz. Düğün salonu tutmadan önce mutlaka iyi bir araştırma ve kıyaslama yapmalısınız. Ayrıca sunduğu hizmetler nelerdir konusunda bilgi almalısınız. Bazı salonlar düzenledikleri kampanyalar ile fotoğraf çekimi, pasta, sanatçı hatta gelin başı yapımını da içinde tutan paket hizmetler verebiliyorlar.

Düğün organizasyonu bütçesi her çift için farklı olabilir. Burada önemli olan sizin ayıracağınız bütçedir. Ayrıca ayıracağınız bütçenin en iyi şekilde değerlendirilmesi de dikkat edilmesi gereken noktalar arasında yer alır. Profesyonel organizasyon şirketinden hizmet almanız halinde düğün organizasyonu için ayıracağınız bütçe ile unutulmaz bir düğün yapabilirsiniz.