en iyi nişan organizasyonu özay

Nişan Organizasyon fikirleri

Nişan evliliğe atılan ilk adımlardan biridir ve çiftler bu günlerinin mükemmel şekilde kutlanmasını isterler. Nişan organizasyon fikirleri çiftlerin ve ailelerin isteklerine bağlı olarak farklı konseptlerde düzenlenebilir. Mutluluğa atılan ilk adımların mükemmel olması ve unutulmaz organizasyonlarla taçlandırılması için doğru planlama yapılması gerekir.

Her ne kadar nişan organizasyonları dışarıdan bakıldığında planlanması basit gibi görünse de aslında pek çok detayı içinde barındırır. Mükemmel nişan organizasyonu için dikkat edilmesi gerekenler oldukça fazladır. Tek bir detayın dahi atlanması günün anlam ve öneminin vurgulanmasında ve kusursuz şekilde kutlanmasında eksiklik yaratır.

Çiftlerin bu mutlu günlerinde stresli zamanlar yaşamalarına nişan organizasyonu planlama süreci neden olabilir. Bunun olmaması adına günümüzde profesyonel organizasyon şirketleri ile çalışılması daha iyi olmaktadır. Profesyonel bir ekibin planlayacağı nişan organizasyonunda eksiklik olmaz. Böylelikle çiftlerin de stres olmalarına ve nişan organizasyonlarındaki eksiklikler nedeniyle sorun yaşamalarına da gerek kalmaz.

nişan organizasyon fikirleri

Nişan Organizasyonu Planlaması Nasıl Yapılır?

Nişan organizasyonu mutluluğa giden yolun unutulmaz olması için düzenlenir. Evlilik için çiftlerin birbirlerine verdikleri sözün anlamı ve önemi yapılan tören ile kutsanır. Çiftlerin stres olmadan nişan yapabilmeleri için planlama sürecini dikkatle yapmaları gerekir. Yapılan planın üzerinden birkaç defa geçilmeli ve ortada her iki tarafın da üzerinde anlaşmadığı bir nokta kalmamalıdır. Nişan organizasyonu planlaması nasıl yapılır konusunda bilinmesi gereken noktalar arasında şunlar yer alır:

 • Bütçe belirlenmelidir: Bütçe belirlenmesi yapılacak harcamalarda aşırıya kaçılarak daha sonradan maddi sıkıntılar yaşanmaması adına önemlidir.
 • Nişan tarihini belirleyin: Nişan organizasyonu için tarih belirlenmesi ilk yapılması gereken işlemler arasında yer alır. Tarihi belirleyerek bütün planı bu tarihe uygun olarak yapabilirsiniz
 • Mekan seçimini yapın: Nişan organizasyonunun yapılacağı mekanı önceden seçmeli ve tutmalısınız. Böylece nişan tarihi yaklaştığında mekan bulma ya da tutma konusunda sıkıntılar yaşamazsınız. Ayrıca mekanın önceden tutulması ile ilerleyen süreçte yaşanacak fiyat artışlarından etkilenmezsiniz.
 • Davetli listesini hazırlayın: Nişana kaç kişi katılacak belirlemenin yanında davetli listesini hazırlamak mekanda oturma planı yapılması, davetiye sayısının belirlenmesi, yiyecek, içecek ve ikramlıkların hazırlanma sayısının belirlenmesini de sağlar.
 • Davetiyelerin hazırlanması: Davetiye seçimi ve bastırılması işlemini son dakikaya bırakmamalısınız. Davetiyeleri zamanında dağıtabilir ve davetlilerin de nişana katılmak için plan yapabilmelerini sağlayabilirsiniz.
 • Yiyecek, içecek ve ikramlıkların seçimini yapın: Nişan yemekli olacaksa menüyü oluşturun değilse ikramlıkların neler olacağı konusunda karar verin.
 • Mekanın süslenmesi için hazırlıkları yapın: Nişan organizasyonunuzu unutulmaz yapacak noktalardan birisi mekanın süslerinin özenle seçilmesidir.
 • Kıyafet seçimlerini yapın: Çiftin nişanda giyecekleri kıyafetleri önceden seçmeleri sayesinde gerektiğinde kıyafetlerde tadilatların yapılması mümkün olur.
 • Nişan fotoğrafı çekimlerinin planlanması: Nişan fotoğraflarınız için profesyonel hizmet alın. Doğru fotoğrafçı seçtiğiniz takdirde nişan fotoğraflarınız adeta sanatsal görünümde olacaktır.
 • Nişanda çalınacak müzikleri belirleyin: Nişan organizasyonunuzda hangi müziklerin çalınmasını istiyorsanız bu konuda karar verin ve mekanda gerekli hazırlıkların yapılmasını sağlayın.
nişan özay düğün salonu resim

Nişan Organizasyonunda Olması Gerekenler

Nişan organizasyonu çiftlerin tercihine göre salonda, evde, bahçelerde yapılabilir. Bunun yanında nerede yapılırsa yapılsın nişan organizasyonunda olması gereken bazı malzemeler vardır. Bunların eksikliği halinde nişanda çiftler için stresli anlar yaşanabilir. Nişanın anlam ve öneminin vurgulanması da mümkün olmaz. Nişan organizasyonunda olması gerekenler arasında şunlar bulunur:

 • Nişan yüzükleri
 • Nişan tepsisi ve makası
 • Takılar
 • Nişan pastası
 • İkramlıklar
 • Süslemeler
 • Müzik hazırlıkları
 • Fotoğraf ve video çekimleri

Nişan Mekanı Seçimi Nasıl Yapılır?

Nişan mekanı seçimi konusunda çiftler bütçelerine ve hayallerine uygun olarak pek çok seçeneğe sahiptir. Bazı çiftler nişan organizasyonunun gösterişli ve unutulmaz olması için nişanlarını Özay nişan salonunda yapmayı tercih edebiliyorlar. Aynı zamanda kır nişanı da gösterişli ve unutulmaz nişan organizasyonu için tercih edilebiliyor. Mekan seçimi çiftin isteklerine bağlı olarak değişir.

Çiftin evlerinin uygun büyüklükte olması halinde nişan organizasyonu evde de yapılabilir. Aynı şekilde bahçede de nişan organizasyonu yapılabiliyor. Mekan seçimi son derece önemli olmakla birlikte organizasyonun doğru yapılması daha önemlidir. Nişanı unutulmaz yapacak nokta organizasyonda her detayın eksiksiz olarak düşünülmesidir. Çiftler nişan organizasyonlarını evlerinde, bahçede yapsalar dahi profesyonel destek alarak mükemmel olmasını sağlayabilirler.

nişan salonu özay organizasyon

Nişan Organizasyonu Maliyeti

Nişan organizasyonu yapacak kişiler için en önemli noktalar arasında maliyet konusu yer alır. Nişan organizasyonu yapma konusunda deneyimsiz olmanın dezavantajı maliyetlerin yükselmesine neden oluyor. Mekan, davetiye, süslemeler, ikramlıklar, fotoğraf çekimleri gibi bütün detaylar için ayrı bütçeler ayrılması gerekir. Hiç istenmese de ayrılan bütçenin üzerine çıkılır ve bu durum ise ilerleyen günlerde maddi sıkıntılar yaşanmasına neden olur.

Nişan organizasyonu maliyeti çiftin nasıl bir organizasyon istediğine bağlı olarak değişir. Siz de önce nasıl bir nişan istediğinize karar vermeli ve bunun için de bütçenizi belirlemelisiniz. Ardından doğru planlama yapmalısınız. Çalışıyor ve nişan organizasyonu planlamak için yeterli zaman ayıramıyorsanız organizasyon şirketinden hizmet almayı tercih edebilirsiniz. Böylece hiçbir detayın ihmal edilmediği, aksaklığın yaşanmadığı nişan organizasyonu yapabilirsiniz.